Detail turistického cíle

Moldava

Obec Moldava se nachází na hřebeni Krušných hor, podél Moldavského potoka. Geograficky je rozdělena na horní část, kde se nachází hraniční přechod a železniční stanice a dolní část, určenou především k bydlení a rekreaci. K obci je přičleněna i osada Nové Město obývaná především chataři.
Moldavaje poprvé zmiňována v písemných pramenech k roku 1346 jako rozsáhlá míť s menší sklářskou osadou a kostelem. Díky archeologickému průzkumu byly v okolí obce nalezeny pozůstatky pěti sklářských hutí z počátku 15. století.
Z výsledků výzkumu se na Moldavě v roce 1999 restaurovala středověká sklářská pec na otop dřevem, která je součástí sklářské naučné stezky. Dominantou Moldavy je barokní kostel Navštívení P. Marie z r. 1687, rozšířen r. 1856. Na hřbitově najdete původní lidové náhrobky z 19. stol. V blízkosti se nachází prohlídková sklářská huť ze 16. stol.
Moldava nabízí svým návštěvníkům množství turistických a cyklistických tras, koupání ve dvou údolních nádržích, v zimě se udržuje řada běžeckých a sjezdových tratí na nedalekém vrchu Bouřňáku a na Novém Městě. "Krušná krása" zdejších hor oslovuje stále více tuzemských i zahraničních návštěvníků.

Přístup:
asi 25 km SZ od lázeňského města Teplice.
 

 

dostupnost dostupnost: Na kole, Pěšky, Autem

GPS souřadniceGPS: 50°43'9.28 / 13°41'16.898

odkaz v mapě ukaž cíl na mapě

Web provozovatele

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 8.2

Ostatní
Krušné hory Krušné hory - Teplicko okres: Teplice
město: Moldava

Moldava - pohled na Dolní Moldavu Moldava - pohled na Dolní Moldavu kostel Navštívení Panny Marie v Moldavě kostel Navštívení Panny Marie v Moldavě
 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby