Detail turistického cíle

24.5.2010 Mužský, vrchol

Mezi obcí Mužský a Krásnou vyhlídkou v Příhrazských skalách se vypíná nad ovocnými sady výrazný čedičový vrch Mužský. S nadmořskou výškou 463 m je nejvyšším bodem této oblasti spadající do CHKO Český ráj. Na jeho vrcholu stojí kamenná mohyla připomínající jednu ze zdejších bitev z roku 1866 mezi Rakouskem a Pruskem. V letech 1869-1890 zde byly pořádány tábory lidu za prosazení národních požadavků.
Vrchol Mužský skýtá jedinečný kruhový výhled do blízkého a dalekého okolí. Na západě pohlédneme na Vrátenskou horu s rozhlednou a hrad Bezděz; na severozápadě spatříme vrchol Ralsko se zříceninou a za ním charakteristické siluety Lužických hor; severnímu pohledu dominuje nezaměnitelný Ještěd s televizním vysílačem a Jizerské hory. Na severovýchodě spatříme kopec Kozákov s rozhlednou a v pozadí modravé hradby Krkonoš; na východě se vypínají věže hradu Trosky a na jihovýchodě hrad Kost.

Přístup:
Autem k parkovišti u chaty Na Krásné vyhlídce a poté pěšky po zeleně značené turistické značce.
 

 

dostupnost dostupnost: Na kole, Pěšky, Autem

GPS souřadniceGPS: 50°31'39.89 / 15°2'45.78

odkaz v mapě ukaž cíl na mapě

Související výlety

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 4.1

Vyhlídky, Významné vrcholy
Český ráj Příhrazské skály okres: Mladá Boleslav
město: Mužský

vrchol Mužský s mohylou vrchol Mužský s mohylou Pohled na vrchol Mužský z okolí vsi Zádupov Pohled na vrchol Mužský z okolí vsi Zádupov vrchol Mužský s mohylou vrchol Mužský s mohylou výhledy z vrcholu Mužský výhledy z vrcholu Mužský vrchol Mužský s mohylou vrchol Mužský s mohylou vrchol Mužský s mohylou vrchol Mužský s mohylou
 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby