Detail turistického cíle

Krupka

Krupka je podhorské městečko s velkou hornickou tradicí sahající až do 12. stol. Velkou zajímavostí je určitě prohlídková štola "Starý Martin". Je to jedno z nejvýznamnějších starých důlních děl krupského revíru. Otvírá severozápadní část žíly Lukáš,která v historických dobách náležela mezi nejdůležitější rudní žíly celého krupského revíru.
Nad městem určitě nepřehlédnete zříceninu hradu vybudovaného na protáhlém skalním ostrohu, hrad byl založen nejspíše Janem Lucemburským a to někdy kolem roku 1320, neboť král měl zájem na opevnění hraničního pásu proti Sasku. Nyní je v ní otevřená hradní restaurace.
V blízkosti hradu uvidíte monumentální gotický kostel Nanebevzetí P. Marie.
Za kopcem, Na Libušíně, čtvrti zvané podle palouku, kde prý ráda přebývala kněžna Libuše s Přemyslem, stojí od roku 1516 pozdně gotický cenný hřbitovní kostel sv. Anny z r. 1516 postavený ve stylu saské renesance.
Historické centrum města je chráněnou městskou památkovou zónou. Můžete zde navštívit také Muzeum těžby a zpracování cínu.

Přístup:
- Ústecký kraj, vzdušnou čarou 5 km severně od města Teplic.
 

 

dostupnost dostupnost: Na kole, Pěšky, Autem

GPS souřadniceGPS: 50°40'51.935 / 13°51'39.778

odkaz v mapě ukaž cíl na mapě

Návštěvní hodiny


běžná provozní doba
 út  st  čt  pá  so  ne
09 - 16 09 - 16 09 - 16 09 - 16 09 - 16 09 - 16

Související výlety
Web provozovatele

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 8.2

Městské památky
Krušné hory Krušné hory - Teplicko okres: Teplice
město: Krupka

Krupka - Husitská ulice Krupka - Husitská ulice Krupka - Husitská ulice Krupka - Husitská ulice v Krupce v Krupce Krupka - pohled od hradu na gotický kostel Nanebevzetí P. Marie Krupka - pohled od hradu na gotický kostel Nanebevzetí P. Marie
 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby