Detail turistického cíle

Lázně Teplice

Město nazývané "malá Paříž" je zasazeno do příjemné krajiny mezi Českým středohořím a masivem Krušných hor, nedaleko hranic s Německem. Horké léčivé prameny byly objeveny již v roce 762, proto jsou lázně považovány za jedny z nejstarších v Evropě. Jejich sláva dosáhla celoevropského rozměru, což potvrzují pobyty mnohých slavných osobností, které využily léčivých účinků teplických pramenů.

Současnost
Po roce 1990 došlo v krátké době ke komplexní rekonstrukci lázeňských domů, které nyní poskytují služby na nejvyšší úrovni. Teplice a blízké okolí nabízejí svým návštěvníkům nejen klid parků, zajímavou architekturu empírových i secesních staveb, dostatek přírodních i historických pozoruhodností, ale také výborné podmínky pro sport a turistiku.

Léčení
Lázně Teplice
se specializují na léčbu onemocnění pohybového ústrojí, cévních a nervových onemocnění, duševních poruch.
Nabízejí i možnost upevnění zdraví pomocí široké palety relaxačních a odpočinkových procedur, které Vám pomohou načerpat novou energii.

Léčivé zdroje
Hlavním zdrojem léčebných procedur jsou vzácné přírodní termální vody 39° C teplé, které již od nepaměti navrací nemocným zpět jejich zdraví. Prameny jsou hydrouhličitano-sodného typu s obsahem fluoridu a s velkým množstvím stopových prvků včetně vzácných prvků.
 

 

dostupnost dostupnost: Na kole, Pěšky, Autem

GPS souřadniceGPS: 50° 38' 21.11 / 13° 49' 55.55

odkaz v mapě ukaž cíl na mapě

Web provozovatele

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 8.2

Lázně
Krušné hory Krušné hory - Teplicko okres: Teplice
město: Teplice

lázně - Teplice lázně - Teplice lázně - Teplice lázně - Teplice lázně - Teplice lázně - Teplice lázně - Teplice lázně - Teplice lázně - Teplice lázně - Teplice
 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby