Detail turistického cíle

Erbenova vyhlídka

Nad městskou zástavbou části Dobětice v Ústí nad Labem na vrchu vysokém 420 m se nad vrcholky stromů rýsuje zastřešený ochoz kamenné veže - Erbenova vyhlídka. Rozhledna vysoká 15 m prodělala nedávno rekonstrukci a tzv. Erbenka se dnes pyšní novým hávem. Před léty zde stávala třípatrová předchůdkyně, která byla zčásti kamenná s dřevěnou nástavbou a střechou ze šindelů. Poté byla mnohokrát poničena rozmary přírody a o další opravení se znovu pokusil Ústecký spolek pro České středohoří a Krušné hory. Vznikla tak roku 1933 hranatá 8 m vysoká věž pojmenovaná po bývalém předsedovi spolku Alexandru Erbenovi. Z věže vyhlídky se otvírají daleké výhledy na město, do skalnatého údolí Labe s obrysy okolních vrchů, na Větruši a hrad Střekov.

 
Přístup:
Od autobusové zastávky Dobětice točna po modré turistické značce a po chvíli po zelené nenáročným stoupáním travnatým svahem.

 

 

dostupnost dostupnost: Na kole, Pěšky

GPS souřadniceGPS: 50°40'43.12 / 14°3'1.627

odkaz v mapě ukaž cíl na mapě

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 0.0

Rozhledny
České středohoří České středohoří - východ okres: Ústí nad Labem
město: Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Erbenova vyhlídka Ústí nad Labem - Erbenova vyhlídka Ústí nad Labem - Erbenova vyhlídka Ústí nad Labem - Erbenova vyhlídka uvnitř  Erbenovy vyhlídky uvnitř Erbenovy vyhlídky Erbenova vyhlídka - výhled do okolí Ústí nad Labem Erbenova vyhlídka - výhled do okolí Ústí nad Labem Ústí nad Labem - Erbenova vyhlídka Ústí nad Labem - Erbenova vyhlídka
 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby