Aktualita

16.7.2012 Velká letní soutěž „Ceny Kudy z nudy“ hledá nejlepší turistické nabídky v Česku

Internetový portál Kudy z nudy vyhlašuje 4. ročník populární soutěže.

Navštívili jste někdy krásný romantický zámek, milou restauraci nebo zajímavé muzeum? Odměňte jejich provozovatele za nezapomenutelný zážitek a dejte jim svůj hlas ve velké letní soutěži „Ceny Kudy z nudy 2012". Již čtvrtý ročník této soutěže právě vyhlásila agentura CzechTourism, provozovatel portálu s tuzemskými turistickými nabídkami www.kudyznudy.cz.  

Pro každý ze 17 cestovatelských regionů bylo do soutěže nominováno 10 atraktivních míst, které vycházely z doporučení regionálních partnerů, případně byly vybrány odborníky v cestovním ruchu. Celkem se tedy v bitvě o hlasy utká 170 atraktivních nabídek. Ty jsou pro přehlednost rozděleny do tří kategorií: tradiční turistický cíl, novinka turistické sezóny a originální podnikatelský počin.
 
Hlasování probíhá od 1. července do 30. září 2012 na internetovém portálu www.cenykudyznudy.cz. Každý uživatel může v interaktivním formuláři rozdělit mezi své favority celkem 20 hlasů. Všichni účastníci se navíc dostávají do slosování. Na výherce čekají každý týden atraktivní ceny.
 
Nabídka nominovaných aktivit velmi dobře odráží možnosti trávení volného času v České republice – o přízeň hlasujících se tak ucházejí například zoologické zahrady, skialpinistická centra, hrady a zámky, wellness centra, netradiční muzea, ale také podzemní štoly, biofarmy nebo třeba tvarůžková cukrárna. „Lidé mohou kromě zavedených turistických cílů podpořit i zcela nové a originální projekty,“ říká vedoucí portálu Kudy z nudy Štěpánka Orsáková.
 
Praha letos vytáhla do boje hned s několika muzei. Těmi nejzajímavějšími budou jistě Muzeum gastronomie, kde vás provedou historií přípravy pokrmů, a Muzeum Káji Saudka, které zachycuje život a dílo českého komiksového velikána. Ve středních Čechách mají letos premiéru večery na sedleckém opatství,  jejichž hlavní součástí je noční prohlídka opraveného a na seznam UNESCO zapsaného chrámu Nanebevzetí Panny Marie a světoznámé kostnice hřbitovního kostelíka Všech svatých.
 
Jižní Čechy nabízejí jako žhavou novinku zastřešený zábavní park Hopsárium v Českých Budějovicích. K dispozici je osm metrů vysoká prolézací věž, skluzavka a zejména maxitrampolíny. Turistický region Šumava má na vítězství našlápnuto díky první Stezce v korunách stromů v Česku. Můžete se projít lesem u Lipna ve výšce 24 metrů nad zemí a vidět zblízka ptačí svět.
 
Region Plzeňsko a Český les přináší také celou řadu soutěžních aktivit, mezi premiérami naleznete třeba jubilejní prohlídky pivovarů Pilsner Urquell. Západočeské lázně představují rodinnou vilu Becherů. Architektonicky hodnotná stavba majitelů světoznámé likérky zapsaná na seznamu kulturních památek je dnes upravena na interaktivní galerii pro mladé výtvarníky.
 
Ve Šluknově v regionu Severozápadní Čechy je letos po dvaceti letech pro veřejnost zpřístupněn zrekonstruovaný zámek. Českolipsko a Jizerské hory nasazují do klání muzeum další české legendy - Muzeum Čtyřlístku v Doksech.
 
Královéhradecko přichází s Muzeem papírových modelů v Polici nad Metují. Další muzeum, tentokrát věnované řeznictví, naleznete nově v Náměšti nad Oslavou.
 
Jednoho z favoritů má v soutěži i Brno, které otevřelo zrekonstruovaný skvost funkcionalistické architektury – vilu Tugendhat. V Jeseníku sází na krajovou historii a otevřeli expozici o nechvalně známých čarodějnických procesech. Šanci na turistický hit má ale také Severní Morava a Slezsko s areálem Dolních Vítkovic, který je národní kulturní památkou.
 
Pro více informací k soutěži se můžete obrátit přímo na redakci portálu Kudy z nudy na e-mailu katalog@czechtourism.cz.

Sedlecká kostnice Náměšť nad Oslavou vodní nádrž Lipno
 
zpět na výber vytisknout
Partnerské weby