Aktuality (83)

4 zimní výstupy na beskydské velikány - Smrk

Dalším z monumentálních velikánů, který podstatně promlouvá do panoramatu Beskyd z moravské strany a převyšující 1200 m je masiv Smrku. Jelikož vrchol této hory neoplývá horskou chatou s restaurací a panoramatickým výhledem do okolí jako v případě Lysé hory, budeme dozajista ušetřeni zvýšenou záplavou „groguchtivých“ občanů a vychutnáme si tak výstup s větším klidem a tichem. Pokud Vám tedy vyhovuje nerušené putování jedinečnou zimní krajinou s minimem turistů, pak výstup na Smrk je další možností, jak strávit volné chvíle, když sněhová nadílka není zrovna na běžky či lyže.

Na vrchol Smrku

více…

pohled na masiv Smrku z okolí Smrčku
 

Nová rozhledna na Velkém Roudném

Budete-li se pohybovat, ať už v zimě či v létě, v okolí přehrady Slezská Harta na Bruntálsku za dobré viditelnosti, určitě si nenechte ujít nenáročný výstup na bývalou vyhaslou sopku Velký Roudný. Na vrcholu této dominantní hory byla totiž 27.10.2007 slavnostně otevřena krásná dřevěná rozhledna, kterou jsem před časem s rodinou navštívil i já. Počasí bylo výstavní až inverzní a odměna byla tuze sladká sic mrazivá.

Novou atrakcí pro turisty v okolí přehrady Slezská Harta se tedy nedávno stala dřevěná turistická rozhledna na …

více…

Velký Roudný - rozhledna
 

15.12.2011 Zimní výstupy na horské velikány - Travný

Co podniknout za mrazivého inverzního počasí, když na hřebenech v blízkých Beskydech je málo sněhu pro běžky a sjezdovky ještě nejsou v provozu? Řešením může být pěší výstup na některý z významných vrcholů. Na zmrzlý firnový sníh nebudu potřebovat ani sněžnice, na vrcholu bude díky inverzi jistě tepleji něž dole. A při troše štěstí se můžu potěšit dalekými výhledy od Západních Tater až po Jeseníky.

Moje volba padla na Travný. Jeden ze čtyř monumentálních velikánů, kteří dominují panoramatu Beskyd z moravské strany. Ideálním výchozím bodem je rekreační obec Morávka. Zde …

více…

Vlaský - pohled na Travný
 
zobrazit na stránce: stránka: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
Partnerské weby