Aktualita

13.9.2011 3. ročník ekofestivalu s cestovatelskou tématikou SEDM DIVŮ

Již potřetí se bude 24. září 2011 v Krásné Lípě konat festival Sedm divů – svátek cestovatelů a lidí v pohybu. Akci pořádá České Švýcarsko, o.p.s. s dalšími partnery a těšit se můžete na řadu známých osobností, které se s vámi podělí o cestovatelské zážitky – např. moderátorka Lejla Abbasová, novinářka Petra Procházková, reportérka Barbora Literová, cestovatel Jiří Kolbaba a fotograf Petr Slavík.

 

PROGRAM FESTIVALU SEDM DIVŮ:
13.50 - Zahájení
14.00 - Tadeáš Haenke - připomínka 250 let od narození slavného přírodovědce, lékaře a etnografa, rodáka z Chřibské (biografická přednáška).
15.00 - Historie horolezectví v Českém Švýcarsku -slovem Vladimíra Slouky.
16.00 - Magie Rapa Nui - cestopisné vyprávění šéfredaktorky magazínu Koktejl Barbory Literové o výpravě na Velikonoční ostrov v Tichém oceánu.
17.00 - Živobytí v Afghánistánu - populární česká novinářka Petra Procházková popisuje obyčejný život lidí v Afghánistánu.
18.00 - „Josefína - africký příběh“ - projekce dokumentu o těžkém údělu afrických žen.
19.00 - Africký příběh - na předchozí projekci naváže známá moderátorka a zakladatelka nadačního fondu Asante Kenya Lejla Abbasová vyprávěním o životě dětí na černém kontinentu.
20.00 - Hvězdy Koktejlu - cestovatelé a reportéři Jiří Kolbaba, Petr Slavík a Tomáš Kubeš vystoupí v talkshow o svých exotických výpravách.
 

Připraven je i bohatý doprovodný program. Bližší informace najdete na webu www.sedm-divu.cz

festival Sedm divů
 
zpět na výber vytisknout
Partnerské weby