Aktuality (83)

6.5.2010 Ekopark Starý Světlov otevírá své brány.

Ekopark Starý Světlov - ukrytá perla nedaleko Luhačovic. Tvůrcem této unikátní turistické atrakce je malá obec Podhradí, kterou můžeme najít, co by kamenem dohodil od lázeňského města Luhačovice. V centru této rázovité vesničky pod hřebenem Vizovických vrchů ostatně můžete odstartovat Vaše poznávání, které Vás postupně provede podél místních pamětihodností až do lůna zdejší přírody, kde je zcela na závěr nachystána perla v podobě zříceniny středověkého hradu Starý Světlov.

Co si má návštěvník vlastně představit pod tajemným názvem projektu? …

více…

Ekopark Starý Světlov
 

12.4.2010 10 nových jarních výletů na kole v Západočeských lázních

Přinášíme nové výlety pro cyklisty, tentokrát z oblasti Západočeských lázní. Trasy vás zavedou přes nejrozmanitější zákoutí, kolem přehrad, měst či zaniklých osad. Vydejte se poznat oblast kolem tolik proslavených lázní.

Kolem viklanu k vodní nádrži Stanovice
Okolí Chebu a přehrady Jesenice
Po stopách středověkých …

více…

 

18.3.2010 Zima ještě nekončí! 12 nových výletů na běžkách v Krušných horách.

Přinášíme nové výlety pro běžkaře v oblasti Krušných hor. Vydejte se s námi malebnou zasněženou krajinou Božídarska a Kraslicka, projeďte se okolo horských samot či vystoupejte na vrchol některé z hor a za pěkného počasí se odměníte nádhernými výhledy.

 

Kolem významných vrcholů nad …

více…

 

17.3.2010 Aktualizace běžeckých tras - Jeseníky

Aktualizovali jsme a přidali  nové běžecké trasy v oblasti Jeseníky.

více…

Jeseníky
 

25.1.2010 Udržované lyžařské běžecké trasy

Dobré sněhové podmínky lákají jak k sjezdovému lyžování, tak i k výletům na běžkách. Aktualizovali jsme přehled udržovaných lyžařských běžecký tras v jednotlivých oblastech. Na výběr máte i z 55 výletů na běžkách.

 

Přehled udržovaných lyžařských běžeckých tras:

V zimě, kdy většinu rybníků pokryje nepropustná vrstva ledu a krásnou přírodu zavane jiskřivě bělavý sníh, lákají Žďárské vrchy každoročně nové nadšence běžeckého lyžování.

více…

Žďárské vrchy
 

Šťastný krok na Nový rok!

Ať už oslavíte konec roku jakkoli a kdekoli, přeje Vám celá redakce www.MaVlast.cz úspěšný krok do nového roku 2010. Hodně štěstí, zdraví, radosti a splněných přání. Spoustu prošlapaných kilometrů po naší vlasti, ať už pěšky, na kole nebo na běžkách. V novém roce se na Vás opět těšíme a přineseme Vám další výlety a cíle.

celá redakce www.MaVlast.cz

více…

Šťastný nový rok 2010!!!
 

4.12.2009 Kam o víkendu? Mikuláš, muzeum nebo zámek.

Právě tento víkend se ve většině měst nebo i na horách budou prohánět čerti s Mikuláši a anděly. Takovou událost můžete spojit s příjemnou předvánoční procházkou ve městě, či provoněnými vánočními trhy. V mnoha městech se bude ještě tento víkend slavnostně rozsvěcovat vánoční strom.

Pokud se chcete vydat na výlet, zajděte si pro „Mikulášskou nadílku“ třeba na

více…

Chata na Prašivé - zima
 

14.10.2009 Kam o víkendu? Prohlídky zámeckých interiérů.

V říjnu na většině hradech a zámcích končí sezóna, a tak je nejlepší čas vypravit se na jejich prohlídku. Určitě uvítáte i možnost se tak schovat před nepříznivým počasím. Pro tentokrát vybíráme zámky západních a severních Čech.

 

více…

zámek Mnichovo Hradiště
 

2.9.2009 Čtyři klenoty Opavského Slezska

Vydáte-li se ve směru Opava, jistě si nenechte ujít některý z krásných zámků Opavského Slezska.

Jako první se vám představí zámek ve Velkých Hošticích, který obklopuje krásný přírodní park. Upoutá vás již na první pohled. Navštívit zde můžete archeologickou výstavu, restauraci a vinárnu. Nedaleko …

více…

zámek Velké Hoštice
 

10.7.2009 25 nových výletů s dětmi v Ústeckém kraji

Prázdniny jsou v plném proudy, a proto přinášíme nové tipy na výlety. Tentokrát jsou určené hlavně dětem. Kam s nimi vyrazit v Ústeckém kraji Vám už napoví následujících 25 výletů. Výběr je široký proto záleží jen na Vás, co si vyberete.

 

více…

Po Labi výletní lodí Porta Bohemica
 
zobrazit na stránce: stránka: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
Partnerské weby