Aktuality (83)

10.9.2010 Zážitková turistika Zámeckého resortu Dětenice

Zámecký resort Dětenice nabízí svým návštěvníkům pestrou nabídku zážitkové turistiky pro malé i velké.

Hlavním lákadlem je zámek, ve kterém každou sobotu od 11 do 17 hodin ožívají nadpřirozené bytosti a vy máte možnost si jej prohlédnout při svíčkách v doprovodu upíra. Ovšem nedivte se, když sem tam objevíte nějaké to zámecké strašidlo, které číhá v zámeckých komnatách. 
Milovníci dobrého jídla ocení bohatou nabídku dětenické krčmy. A jak to tak ve středověké krčmě bývalo, setkáte se zde s drsnou mluvou a dobovými specialitami. Na vlastní kůži poznáte, jak těžká může být volba …

více…

Zámecký resort Dětenice
 

9.9.2010 25 nových výletů autem v Západočeských lázních a Krušných horách

Nových 25 výletů je určeno pro všechny věkové kategorie. Nebudete jen jezdit autem, ale můžete se vydat na některou z rozhleden, poznat významné i méně významné historické skvosty jednotlivých měst či vesniček a obdivovat krásnou přírodu okolní krajiny.

Pozoruhodná místa v Kraslicích a okolí
Město Luby a další zajímavá místa v okolí

více…

Stříbrná
 

18.8.2010 17 nových výletů na kole okouzlující šumavskou krajinou

Unikátní krajina Šumavy láká nejen pěší turisty k jejímu prozkoumání. Připravili jsme proto i několik výletů určených pro cyklisty. Trasy vás provedou zajímavou krajinou šumavských zákoutí. Objevíte tradiční architekturu, přírodu i faunu tohoto okouzlujícího kraje.

Okolím Nových Hutí
Terénní okruh v okolí Vltavského luhu
Vltavským luhem a vojenským …

více…

Frymburk
 

4.8.2010 Velká letní soutěž - Ceny Kudy z nudy 2010 - se blíží do finále.

Ještě stále máte možnost hlasovat ve velké letní soutěži „Ceny Kudy z nudy 2010“ pořádané agenturou Czech Tourism. Uzávěrka hlasů je 31. srpna, proto neváhejte a hlasujte pro svou oblíbenou turistickou aktivitu!

Jednoduše stačí kliknout i zde na stránkách www.MaVlast.cz na banner soutěže, na hlavní straně a můžete, z celkem 170 nominovaných turistických aktivit, vybírat tu nejlepší. Pro hlasující i výherce jsou připraveny zajímavé ceny.

V prvním měsíci soutěže bylo zasláno již 30 tisíc hlasů. Prozatím se na předních místech umisťují významné hrady …

více…

velká letní soutěž "Ceny Kudy z nudy"
 

3.8.2010 Velkopopovická pouť v duchu konce 19. století, již tuto neděli!

Každým rokem se koná ve Velkých Popovicích, vždy v neděli po 5. srpnu, tradiční Velkopopovická pouť. Letos připadá na datum 8. srpna. V areálu místního Velkopopovického pivovaru si pro vás organizátoři připravili, od 10 hodin, bohatý program v historickém duchu konce 19. století. O hudební doprovod se postará historický flašinet a flašinetář. Nejen milovníci piva se mohou zúčastnit prohlídky pivovaru (s ochutnávkou piva), pro siláky je připravena soutěž v koulení dřevěných sudů a pro všechny jsou nachystány různé atrakce a zajímavosti. V Kozlovně můžete vyzkoušet pivovarské speciality …

více…

degustace v pivovaru
 

22.7.2010 Staňte se miliontým návštěvníkem Vlašského dvora v Kutné Hoře!

Jedna z historickým památek Kutné Hory - Vlašský dvůr - očekává svého miliontého návštěvníka. Podle jednatelky společnosti Průvodcovská služba Kutná Hora, Ing. Ivany Vopálkové by to mělo být, podle předběžných odhadů návštěvnosti, někdy na konci srpna či začátkem září. Pro onoho návštěvníka je připraven přípitek, pamětní list a několik darů od sponzorů mezi nimiž nechybí ani víkendový pobyt v některém z místních hotelů.

Pokud už do Kutné Hory zavítáte určitě si udělejte procházku tímto krásným městem, plným středověkých …

více…

Kutná Hora
 

14.7.2010 Nových 18 pěších výletů v Západočeských lázních

Objevte kouzlo Západočeských lázní, Slavkovského lesa a Žluticka. Návštěva turisticky zajímavých cílů vás příjemně překvapí. Krásné výhledy z vyhlídek a rozhleden, odhalení historických pozůstatků nebo malebných vesniček, to vše nabízí tento nezaměnitelný kraj.

Z Chebu k rozhledně na Zelené hoře
Za přírodními zajímavostmi v okolí Františkových Lázní

více…

Loket nad Ohří
 

12.7.2010 Nových 12 pěších výletů v Krušných horách a Českém lese

Ideální prázdninové počasí láká vyrazit na výlety za poznáním krás naší vlasti. Připravili jsme další sérii krásných výletů na západě Čech, tentokrát pro pěší turisty.

Za krásou Božídarských rašelinišť
Přebuzské vřesoviště a malebné údolí řeky Rolavy
Za zkamenělými výtvory přírody

více…

krajina v okolí vsi Palič
 

12.7.2010 Velká letní soutěž Ceny Kudy z nudy 2010

Od 1. července až do konce prázdnin probíhá ve veřejném hlasování Velká letní soutěž "Ceny Kudy z nudy 2010", kterou vyhlásila agentura CzechTourism na stránkách www.kudyznudy.cz.

Stačí kliknout i zde na stránkách www.MaVlast.cz na banner, na hlavní straně a můžete, z celkem 170 nominovaných turistických aktivit, vybírat tu nejlepší. Pro hlasující i výherce jsou připraveny zajímavé ceny.


Nyní již bylo odevzdáno veřejností 10 tisíc hlasů a přibývají velkým tempem další. Hlasovala …

více…

Naďa Konvalinková hlasuje
 

2.6.2010 15 výletů na kole rozmanitou krajinou Západních Čech

Nové výlety vás zavedou poznat nezaměnitelnou krásu Krušných hor. Okouzlí vás horské louky, vzácná flóra, rašeliniště, jezera nebo také přírodní památka čedičových skalisek. Nenarušená příroda v Českém lese odhalí tradiční chebské statky a náherné výhledy z okolních skal vrcholu Dyleň. Zajímavostí bude i návštěva Železné hůrky - třetihorní sopky, která je považována za nejmladší v České republice. V oblasti Západočeských lázní zavítáte za historickými a přírodními památkami nejznámnějších lázní v republice. Nechybí ani výlety krásnou přírodou v údolí řeky …

více…

pastviny nad Rolavou
 
zobrazit na stránce: stránka: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
Partnerské weby